Templates by BIGtheme NET
Home / Sport / Francuska / Počinje rukometno ludilo: Raspored svih utakmica na Svjetskom prvenstvu
loading...

Francuska / Počinje rukometno ludilo: Raspored svih utakmica na Svjetskom prvenstvu

Utakmicom između domaće reprezentacije Francuske i  Brazila u Nantesu počinje 25. svjetsko prvenstvo za rukometaše.

Prvenstvo će biti održano u osam gradova: Lilleu, Parizu, Nantesu, Montpellieru, Albertvilleu, Rouenu, Metzu i Brestu. U četiri grupe učestvovat će ukupno 24 ekipa (šest u svakoj grupi) od kojih prve četiri nastavljaju takmičenja u osmini finala nokaut faze, dok ostali razigravaju za pozicije od 17. do 24. mjesta.

Uz selekcije Francuske i Brazila u A-grupi (Nantes) još će igrati Poljska, Rusija, Norveška i Japan, B-grupu (Metz) sačinjavaju Španija, Slovenija, Makedonija, Island, Tunis i Angola, u C-grupi (Rouen) su Njemačka, Hrvatska, Bjelorusija, Mađarska, Čile i Saudijska Arabija, a u D-grupi (Pariz) Katar, Danska, Švedska, Egipat, Bahrein i Argentina.

Naslov prvaka branit će selekcija Francuske, koja se, uz olimpijskog prvaka Dansku i evropskog prvaka Njemačku, ubraja u prve favorite takmičenja. 

U uži krug kandidata za medalje spadaju Španci i Hrvati, dok ”iz sjene” mogu iznenaditi Norvežani, Islanđani, Šveđani i Mađari.

U osminu finala takmičenja plasirat će se po četiri najbolje reprezentacije iz svake grupe, a križaju se grupe A i B te C i D.

Utakmice osmine finala će se igrati u Montpellieru, Albertvillu, Parizu i Lillu, gdje će biti odigrane i četvrtfinalne utakmice. Polufinalni susreti, meč za treće mjesto i finale će biti odigrani u pariskoj ”AccorHotels Areni”.

Raspored utakmica u grupnoj fazi takmičenja na 25. svjetskom rukometnom prvenstvu (od 11. do 28. januara):

 

 A-grupa: (Nantes):
– 1. kolo:
– 11. januar (Pariz):
20.45 Francuska – Brazil
– 12. januar:
17.45 Rusija – Japan
20.45 Norveška – Poljska
– 2. kolo:
– 13. januar:
17.45 Japan – Francuska
– 14. januar:
14.45 Brazil – Poljska
17.45 Norveška – Rusija
– 3. kolo:
– 15. januar:
17.45 Francuska – Norveška
20.45 Brazil – Japan
– 16. januar:
20.45 Poljska – Rusija
– 4. kolo:
– 17. januar:
14.00 Norveška – Brazil
17.45 Poljska – Japan
20.45 Rusija – Francuska
– 5. kolo:
– 19. januar:
14.00 Rusija – Brazil
17.45 Francuska – Poljska
20.45 Japan – Norveška

B-grupa (Metz):


– 1. kolo:
– 12. januar:
14.00 Slovenija – Angola
17.45 Makedonija – Tunis
20.45 Španija – Island
– 2. kolo:
– 14. januar:
14.45 Island – Slovenija
17.45 Tunis – Španija
20.45 Angola – Makedonija
– 3. kolo:
– 16. januar:
14.45 Island – Tunis
17.45 Slovenija – Makedonija
20.45 Španija – Angola
– 4. kolo:
– 17. januar:
17.45 Slovenija – Tunis
20.45 Angola – Island
– 18. januar:
20.45 Makedonija – Španija
– 5. kolo:
– 19. januar:
14.00 Tunis – Angola
17.45 Makedonija – Island
20.45 Španija – Slovenija

 

C-grupa (Rouen):
– 1. kolo:
– 13. januar:
14.00 Bjelorusija – Čile
17.45 Njemačka – Mađarska
20.45 Hrvatska – Saudijska Arabija
– 2. kolo:
– 14. januar:
20.45 Mađarska – Hrvatska
– 15. januar:
17.45 Čile – Njemačka
20.45 Saudijska Arabija – Bjelorusija
– 3. kolo:
– 16. januar:
17.45 Mađarska – Čile
20.45 Hrvatska – Bjelorusija
– 17. januar:
17.45 Njemačka – Saudijska Arabija
– 4. kolo:
– 18. januar:
14.00 Saudijska Arabija – Mađarska
17.45 Bjelorusija – Njemačka
20.45 Hrvatska – Čile
– 5. kolo:
– 20. januar:
14.00 Saudijska Arabija – Čile
17.45 Njemačka – Hrvatska
20.45 Bjelorusija – Mađarka

D-grupa (Pariz):
– 1. kolo:
– 13. januar:
14.00 Katar – Egipat
17.45 Švedska – Bahrein
20.45 Danska – Argentina
– 2. kolo:
– 14. januar:
17.45 Danska – Egipat
– 15. januar:
14.45 Argentina – Švedska
17.45 Bahrein – Katar
– 3. kolo:
– 16. januar:
17.45 Egipat – Bahrein
20.45 Danska – Švedska
– 17. januar:
17.45 Katar – Argentina
– 4. kolo:
– 18. januar:
14.00 Argentina – Egipat
17.45 Danska – Bahrein
20.45 Švedska – Katar
– 5. kolo:
– 20. januar:
14.00 Bahrein – Argentina
17.45 Švedska – Egipat
20.45 Katar – Danska

Osmina finala igra se 21. i 22. januara, dok je četvrtfinale na rasporedu 24. januara. Polufinala se igraju 26. i 27. januara, a finale u nedjelju, 29. januara.

Dosadašnji svjetski prvaci u rukometu:

2015. – Francuska (Katar)
2013. – Španija (Španija)
2011. – Francuska (Švedska)
2009. – Francuska (Hrvatska)
2007. – Njemačka (Njemačka)
2005. – Španija (Tunis)
2003. – Hrvatska (Portugal)
2001. – Francuska (Francuska)
1999. – Švedska (Egipat)
1997. – Rusija (Japan)
1995. – Francuska (Island)
1993. – Rusija (Švedska)
1990. – Švedska (Čehoslovačka)
1986. – Jugoslavija (Švicarska)
1982. – Sovjetski Savez (Njemačka)
1978. – Zapadna Njemačka (Danska)
1974. – Rumunija (Njemačka)
1970. – Rumunija (Francuska)
1967. – Čehoslovačka (Švedska)
1964. – Rumunija (Čehoslovačka)
1961. – Rumunija (Njemačka)
1958. – Švedska (Njemačka)
1954. – Švedska (Švedska)
1938. – Njemačka (Njemačka)

 

PODRZITE RAD NASE STRANICE LAJKOM NA NAS FAN PAGE ISPOD

About Djeggy